wydarzenia

Kampania Icon Strategies z wyróżnieniem za efektywność roku w PR Wings

09/21

KATEGORIA:

Kampania Icon Strategies „W pogoni za ciszą” realizowana dla Grupy Saint-Gobain zdobyła wyróżnienie w kategorii „Efektywność roku” konkursu PR Wings organizowanego przez Stowarzyszenie Agencji Public Relations.

W 2020 roku konsultanci Icon Strategies przygotowali we współpracy z zespołem Grupy Saint-Gobain koncepcję kampanii „W pogoni za ciszą”, której celem było zwrócenie uwagi na problem hałasu w Polsce, a także rozwiązania Saint-Gobain pozwalające niwelować negatywne skutki wpływu hałasu na nasze życie.

 

W ramach kampanii powstało opracowanie „Polska w decybelach”, raport o stanie akustycznym w największych polskich aglomeracjach.

 

Raport został podzielony na kilka kategorii. W odniesieniu do największych polskich aglomeracji zbadano poziom hałasu w centrach, na osiedlach mieszkaniowych i przy głównych ulicach. Wzięto również pod uwagę miejsca, w których często przebywamy – zarówno te z natury głośne, jak galerie handlowe, jak i te do których uciekamy szukając spokoju. W raporcie nazwano je miejscami odpoczynku. Autorzy badania odwiedzili ponadto instytucje kultury oraz pokusili się o zidentyfikowanie dźwiękowych ikon dla każdej z aglomeracji, jak na przykład harmider w krakowskich Sukiennicach.

 

Autorzy raportu zestawili uzyskane wyniki z poziomami hałasu w sytuacjach z życia codziennego. Najbardziej niepokojące z nich dotyczą poziomu hałasu w szkołach. Okazało się, że poziom dźwięku w szkolnej stołówce, w której je jednocześnie obiad 100 dzieci, na szkolnym korytarzu w czasie przerwy, czy na lekcji WF niewiele odbiega od tego, którego możemy doświadczyć na stacji warszawskiego metra w momencie wjazdu składu na peron (ok. 80 dB). Podobne wyniki uzyskano otwierając okno w samochodzie na autostradzie przy prędkości 140 km/h.

 

Opracowanie udostępniono architektom, inwestorom i projektantom wnętrz, a także dyrektorów placówek publicznych i komercyjnych. Jest również dostępne dla  osób planujących budowę domu lub zakup mieszkania. Raport można pobrać pod adresem www.polskawdecybelach.pl Partnerem opracowania jest stowarzyszenie Komfort Ciszy.

 

Udostępnij