Hispasión

Hispasión

Hispasión to szkoła językowa specjalizująca się w nauce
języka hiszpańskiego. Zatrudnia wyłącznie native
speakers z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Jej
założycielką jest Yunuen Martinez Garcia, Meksykanka
na stałe mieszkająca w Polsce.

Wyzwanie

Na Śląsku działa kilkadziesiąt szkół językowych, w tym
filie największych sieciowych szkół językowych w kraju
dysponujących bardzo dużymi budżetami reklamowymi.
Założycielka Hispasión, Meksykanka, nauczycielka
języka hiszpańskiego dysponowała jedynie wieloletnim
doświadczeniem zawodowym oraz ambicją stworzenia
najlepszej szkoły języka hiszpańskiego w regionie.

Strategia i implementacja

Analiza konkurencji pokazała, że na Śląsku dominują szkoły uczące wielu języków, w tym hiszpańskiego, przy czym wiodącym nauczanym językiem w tych szkołach był język angielski. Brakowało szkoły specjalizującej się wyłącznie w nauce języka hiszpańskiego. Ponadto zespoły lektorskie obecnych na rynku szkół jedynie w małej części składały się z wykwalifikowanych native speakers, a zatrudnienie nauczycieli, dla których językiem ojczystym był język hiszpański należało do rzadkości.

 

Zaczęliśmy od nazwy jasno wskazującej na specjalizację szkoły. Zdecydowaliśmy również o bezprecedensowym w branży wyeksponowaniu założycielki szkoły we wszystkich przekazach, która stała się ambasadorką i twarzą szkoły. Walor latynoskiej urody, owartości i uśmiechu wykorzystaliśmy w tworzeniu przekazów opartych o wideo.

 

W komunikacji Hispasión skupiliśmy się na kanałach społecznościowych, głównie Facebooku. W przeciągu pierwszych dwóch lat zgromadziliśmy w większości organicznie kilkutysięczną, zaangażowaną społeczność wokół marki Hispasión.

 

Prócz edukacyjnych materiałów wideo eksponowaliśmy dołączających do zespołu native speakers z Hiszpanii, Meksyku, Kuby, Peru, Ekwadoru, Kolumbii czy Argentyny.

 

Daliśmy tez możliwość spotkań z tymi osobami zainteresowanym nauką w Hispasión podczas organizowanych, otwartych spotkań.

Efekty

Obrana strategia pozwoliła wyłuskać spośród mieszkańców Śląska kilka tysięcy pasjonatów języka hiszpańskiego, którzy docenili nie tylko jakość prowadzonych zajęć, ale też atmosferę, którą wniósł zespół latynoamerykańskich i hiszpańskich wykładowców.

 

Dziś Hispasión jest największą szkołą języka hiszpańskiego na Śląsku.

Doświadczenie

Zespół Icon Strategies wspierał lub wspiera komunikacyjnie następujące podmioty:

Członkowie zespołu zdobywając doświadczenia poza Icon Strategies uczestniczyli w projektach komunikacyjnych na rzecz następujących firm i instytucji: